Glamping’as

Glamping’as arba kitaip tariant „glamour camping” išvertus į lietuvių kalbą, reiškia prabangus poilsis gamtoje.

Šiuo metu pasaulyje vis labiau populiarėjantis stovyklavimo būdas, kuomet šiuolaikiniam žmogui nebeužtenka tik palapinės šalia vandens telkinio, ar nedidelio namelio su sofa – lova, tampa žinomas ir Lietuvoje.

Šiuolaikiniam keliautojui norisi turėti visus patogumus, prie kurių yra pratęs namuose, ir ilsėdamasis gamtoje. O kadaise tokia prabanga, viduramžiais, galėjo mėgautis tik aukšto rango pareigūnai, karališkos didnastijos atstovai. Puikus pavyzdys, diplomatinis viršūnių susitikimas, kurį 1520 m. surengė Anglijos ir Prancūzijos karaliai, Henrikas VIII ir Pranciškus I. Šiaurės Prancūzijoje buvo pastatyta apie 2800 palapinių.

Maždaug tuo pačiu metu, osmanai taip pat turėjo savo palapines, kurias gabenosi iš vienos karinės misijos į kitą. Ištisos amatininkų komandos keliavo kartu su armija, kad pastatytų ir prižiūrėtų šias imperijos palapines. Iškilmingomis progomis palapinės padėjo sukurti puikią teatro aplinką, čia vykdavo įvairūs banketai ir šventės ištisus šimtmečius. O imperatoriškosios palapinės buvo gausiai dekoruojamos. Jų dizainas būdavo panašus į plytelėmis išklotas plokštes, dažniausiai gėlių raštais, naudojant skirtingų spalvų audinį arba siuvinėjant įvairiomis siūlėmis, naudojant šilką ir metalinius siūlus.

Praėjus maždaug 400 metų, 1920 – aisiais, afrikietiškasis safaris tapo turitngųjų amerikiečių ir britų „dalykų, kurį reikia padaryti”. Taigi, turtingieji keliautojai, ieškodami nuotykių nenorėjo aukoti komforto ar prabangos. Kelionių metu jiems buvo suteikta visa prabanga, nuo elektros generatorių iki sulankstomų vonių ir šampano dėklų.