Stovyklavimas vs Glampinimas

Moksliniai tyrimai atskleidė, kad dažnas buvimas gamtoje ir miegojimas po žvaigždėmis gali stipriai pagerinti mūsų savijautą.
Prasideda šiltasis laikotarpis, kai ilgėja dienos ir kaitriau šildo saulė, kai norisi ilgiau laiko praleisti lauke ir mėgautis šiluma, žiedais bei žãluma. Tai, kodėl gi nesusiplanavus savo vasaros atostogų ar savaitgalio su šeima? Lengvas pasivaikščiojimas miške ar parke, ilgi žygiai vaizdingais maršrutais, plaukimas upėmis ar stovyklavimas nuošalesnėse vietose. Visa tai nesvarbu, esmė, kad Jums būtų smagu ir gera laiką leisti gamtoje.
O galbūt tai bus ta vasara, kai nuspręsite išmėginti kažką naujo? Glampinti – smagu. Štai keletas skirtumų miegant savo ir mūsų palapinėse.

1) Kur apsistosite?
Stovyklavimas
: turėsite galimybę savo palapinę pasistatyti ten, kur Jums norisi, arčiau vandens telkinio ar nuošalesnėje vietoje.
Glampingas: gamtos apsupyje, netoli nuo miesto centro, rasite įrengtą palapinę su tokiais patogumais kaip elektra, baldai, tinkliukai nuo uodų, nedidelė terasa …

2) Kur miegosite?
Stovyklavietė:
savo palapinėje arba po atviru dangumi ant kietos žemės, šiltame miegmaišyje.
Glampingas: mūsų palapinėje, dvigulėje lovoje su patogiu čiužiniu ir minkštais patalais.

3) Kur naudositės tualetu?
Stovyklavietė:
kažkur už krūmo. Stovyklavimas turi daug privalumų, susijusių su sugrįžimu į gamtą, tačiau tai nėra vienas iš jų.
Glampingas: čia rasite įrengtą tualetą su miesto vandentiekiu.

4) Kaip gaminsite maistą?
Stovyklavietė:
malkų rinkimas ir zefyrų kepimas ant atviros ugnies yra puikus būdas mėgautis stovyklavimu.
Glampingas: galėsite pasirinkti, gaminti maistą ant laužo arba virtuvėje.

5) Kaip nusiprausite?
Stovyklavietė: dauguma stovyklautojų išvis nesiprausia po dušu, eina maudytis į netoliese esančius vandens telkinius. Tai susiję su stovyklavimo smagumu.
Glampingas: čia rasite puikiai įrengtus dušus su karštu vandeniu ir prausimosi priemonėmis. Netoliese teka Šventosios ir Anykštos upės, kur taip pat galite atsigaivinti.

6) Kaip virsite kavą?
Stovyklavietė: daugelis neįsivaizduoja savo ryto be kavos/arbatos puodelio. Stovyklaujant teks vandenį užvirinti ant laužo.
Glampingas: virtuvėlėje rasite virdulį ir kavos. Prireiks keletos minučių ir galėsite mėgautis rytu, gurkšnodami karštą gėrimą.

7) Kaip kontroliuoste temperatūrą?
Stovyklavietė: temperatūrą palapinėje galite reguliuoti keliais būdais. Galite atidaryti arba uždaryti palapinės atvartus, naudoti lengvesnį ar storesnį miegmaišį arba dėvėti lengvesnius ar storesnius drabužius.
Glampingas: galite daryti tą patį, naudoti lengvesnius arba storesnius miego drabužius arba tiesiog įsijungti elektrinį šildytuvą.

8) Kur laikysite savo reikmenis?
Stovyklavietė: dažniausiai stovyklaudami visus savo rekmenis turite susidėti atgal į automobilį, norėdami trumpam išvykti.
Glampingas: visus savo daiktus galite palikti palapinėje, nes jis yra rakinama.

9) Ką valgysite pusryčiams?
Stovyklavietė: gaminti maistą ant laužo yra puiki patirtis, kurios nereikėtų praleisti.
Glampingas: jei vis tik nusprendėte nekurti laužo ir nenorite gaminti maisto virtuvėlėje, turite galimybę užsisakyti pusryčius.

10) Kaip gausite geriamo vandens?
Stovyklavietė: reikia surasti artimiausią švaraus vandens telkinį. Ir net tada jums gali tekti jį filtruoti arba virti, kad būtų saugus vartoti. Arba nusipirkti parduotuvėje jau išpilstytą vandenį.
Glampingas: čia yra atvestas miesto vandentiekis, todėl vandenį galima drąsiai gerti iš krano.

Nesvarbu, kurį variantą pasirinksite, svarbiausia, kad kuo dažniau laiko praleistumėte gamtoje ir pasimėgautumėte jos teikiama nauda. Būkite sveiki ir laimingi.