Miegojimas lauke

Daugelis iš mūsų per daug laiko praleidžiame žiūrėdami į švytinčius ekranus ir tada sunkiai užmiegame. Tyrėjai teigia, kad šiuolaikinio gyvenimo patogumai, įskaitant buitinę elektroniką ir fluorescencinį apšvietimą, keičia mūsų melatonino kiekį, o tai paaiškina, kodėl daugelis iš mūsų, vos pabudę, nori grįžti miegoti. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad dažnas buvimas gamtoje ir  miegojimas po žvaigždėmis gali stipriai pagerinti mūsų savijautą.

Štai penkios priežastys, kodėl šiais metais turėtumėte miegoti lauke:

  • Susitvarko paros ritmas

Boulderio universitete (Kolorado valstija, JAV. 2013) atliktas tyrimas parodė, kad net vienas savaitgalis praleistas lauke gali paveikti jūsų paros ritmą. Žmonės pabusdavo žvalesni ir jautėsi mažiau pavargę;

  • Sustiprėja imuninė sistema

Tyrimai rodo, kad vos viena diena parke gali padidinti imuninės sistemos aktyvumą savaitei ar net ilgiau;

  • Kūnas ir smegenys funkcionuoja geriau

Miegojimas gryname ore aprūpina gausesniu deguonies kiekiu, o tai reiškia, kad jūsų smegenys dirba greičiau, kūnas jaučiasi geriau, raumenys efektyviau skaido pieno rūgštį;

  • Pagreitėja medžiagų apykaita

Naktis lauke padidina jūsų ląstelių efektyvumą, o tai pagreitina visas jūsų kūno sistemas, įskaitant virškinimo sistemą;

  • Naudinga psichinei sveikatai

Tyrimai rodo, jog laiko praleidimas lauke sumažina stresą ir gali nulemti pozityvesnį požiūrį į gyvenimą. Vienos nakties lauke su žvaigždėmis ir aušra bei raminančiu vėjo srautu tikrai pakanka, kad sumažintumėte stresą.

Bet ar kada nors praleidote naktį miegodamas po žvaigždėmis? Dauguma turtingų vakariečių apie tai net nesvarstė, o vietoje to renkasi viešbučio „prabangų“ kambarį.

Džiugu, jog ši tendencija po truputį keičiasi ir vis daugiau žmonių ima ieškoti gamtos ramybės ir plačių erdvių. Šiame amžiuje atsiranda vis ryškesnis noras suprasti gyvenimo prasmę, gilinamasi į save ir siekiama prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Taigi, išsitraukite savo miegmaišius, palapines ir pirmyn į gamtą! Stebėkite gamtos sukurtą grožį ir pasistenkite tai padaryti be išmaniųjų įrenginių.