Aplinkosauga

mums rūpi

Aplinkosauga

Vykstant dideliems klimato pokyčiams visame pasaulyje, negalime likti abejingi klimato kaitai, todėl stengiamės gyventi bei verslą kurti tvariai.

Žalioji elektros energija

Naudojame žaliąją elektrą (100 %), kuri gaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių. Tokių išteklių naudojimas komercinių ir buitinių vartotojų elektros energijos poreikiams ženkliai prisideda prie tvaresnio santykio su gamta kūrimo.

Patalpose, esančios LED lemputės, suvartoja  85 % mažiau elektros energijos ir šviečia 10 kartų ilgiau nei kaitinamosios lemputės. Lauke kabantys LED šviestuvai su saulės baterijomis taip pat padeda mums taupyti elektros energiją ir tausoja aplinką.

Vandens taupymas

Vandens ekonomija priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Pasaulyje vis labiau populiarėja vandenį taupančios mažo debito dušo galvutės. Paprastai, maudantis duše, išnaudojama nuo 20 iki 40 l/min. vandens. Naudojant mažo debito dušo galvutę, sutaupoma iki 50 % vandens, naudojamo duše. Tokias dušo galvutes mes turime ir savo stovyklavietėje.

Vandeniui taupyti tualete naudojame technologiją su dviejų lygių vandens nuleidimu. Tokiu būdu įmanoma sutaupyti net iki 30 % tualeto turiniui nuleisti sunaudojamo vandens.

Atliekų rūšiavimas

Rūšiavimas po truputį mūsų šalyje tampa norma ir mes tuo labai džiaugiamės. Savo stovyklavietėje mes taip pat skatiname rūšiuoti ir rūšiuojame patys.

Remiantis statistiniais duomenimis, Lietuvoje kasmet sunaudojama apie 40 mln. vienkartinių kavos puodelių. „Dauguma jų – neperdirbami. Dalis žmonių vienkartinius kavos puodelius išmeta į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, tuomet jie su bendromis atliekomis patenka į sąvartynus. Kita vienkartinių kavos puodelių dalis yra deginama. Ekonominiu ir aplinkosauginiu požiūriu abu būdai teršia aplinką.

Mes tikime, kad tvarių pakuočių pasirinkimas yra labai svarbus norint sumažinti mūsų poveikį planetai. Todėl renkamės valgomus kavos puodelius.

Prausimosi ir valymo priemonės

Mes propaguojame kosmetiką, kuri saugo gyvybę ir gamtą, todėl pasirinkome būtent Kemon produkciją, kurios ingredientuose ir per visą gamybos laikotarpį nenaudojama jokia gyvūninės ir GMO kilmės žaliava. „Actyva“ produktų formulėse naudojama daug natūralios kilmės ingredientų, o pakuotės yra gaminamos iš „Green PE“, novatoriškos ne naftos pagrindu pagamintos medžiagos, gautos iš cukranendrių, padedančios sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Maisto atliekų mažinimas

JT maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 2/3 viso pasaulyje pagaminto maisto prarandama arba išmetama. Maistas atliekomis virsta tiek išsivysčiusiose šalyse, tiek besivystančiose šalyse.

Todėl skatiname savo svečius sumažinti išmetamo maisto kiekius. Tai jie gali padaryti nusprendę patys pasigaminti maistą. Mes paruošėme nesudėtingus receptus ir svečiui pageidaujant (už papildomą kainą) pasirūpiname visais reikalingais maisto produktais, kuriuos perkame iš vietinių ūkių. Tokiu būdu prisidedame ne tik prie maisto nuostolių ir švaistymo mažinimo bet remiame vietos bendruomenę.

lt_LTLT